Redukční ventil GCE ECOSAVER Argon 200bar/30l (RV se spořičem plynu)

Neohodnoceno
 
Redukční ventil v kombinaci se spořičem plynu pro Argon a směsný plyn, popřípadě CO2. Vstupní tlak 200 bar, průtok 3 - 30 l/min. 1 manometr + 1 průtokoměr. Připojení vstup W21,8 x 1/14". Připojení výstup G1/4"
Dostupnost Na dotaz
5 669 Kč / ks
4 685 Kč bez DPH
   
Kód produktu F21210013
Kategorie Redukční ventily 200bar
 
Redukční ventil v kombinaci se spořičem plynu pro Argon a směsný plyn, popřípadě CO2. Vstupní tlak 200 bar, průtok 3 - 30 l/min. 1 manometr + 1 průtokoměr. Připojení vstup W21,8 x 1/14". Připojení výstup G1/4"

POZOR, v případě připojení na CO2 se závitem G3/4" je třeba dokopit přechodku. Přechodku můžete dokoupit zde.

Pokud přerušíte svařování, stoupne v hadici tlak ochranného plynu. Při opětovném zmáčknutí spouště hořáku je nashromážděný plyn vypuštěn bez užitku ven do okolí. Proč se toto děje?

Součinitel zvýšení tlaku po uzavření redukčního ventilu "R" (tzn. není odběr plynu - svařování je přerušeno) může být dle platné normy EN ISO 2503 až 30% u jednostupňového redukčního ventilu (ventily, které se běžně používají). Zvyšuje-li se tlak, zvyšuje se zároveň i množství plynu v hadici, které bez užitku vyfouknete ven do okolí.

U standardního jednostupňového redukčního ventilu při přerušení a opětovném zahájení svařování dochází vždy k dočasnémunavýšení průtoku plynu o desítky procent. ECOSAVER koeficient "R" snižuje k nule a z toho důvodu nedochází k nárustutlaku v hadicích. Spotřeba plynu je v porovnání s běžnými redukčními ventily podstatně nižší. Máte-li nastaveno na ECOSAVERu např. 12 l/min., přerušíte svařování znovu stisknete spoušť hořáku, je průtok plynu opět na původně nastavené hodnotě 12 l/min. již od začátku svařování a nedochází k dočasnému navýšení průtoku plynu.

K nejvyšším úsporám dochází při bodování, krátkých svarech a zároveň máte-li dlouhé propojovací hadicové vedení. Na spořič je poskytována záruka 3 roky.

Parametry:
Vstupní tlak 200 bar
Průtok 3 - 30 l/min.
Připojení výstupní W21,8 x 1/14"
Připojení výstupní G1/4"
Součástí dodávky je hadicová vsuvka 9 mm s převlečnou maticí G1/4"
Hmotnost 4.7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: