Elektrocentrála ARCTOS 5000 H AVR

Neohodnoceno
 
Jednofázová elektrocentrála s motorem Honda GX270 s výkonem 4,5 kVA s elektronickou regulací napětí AVR.
Dostupnost Na dotaz
63 283 Kč / ks
52 300 Kč bez DPH
   
Kód produktu 3.0204.00
Kategorie Elektrocentrály ARCTOS
 
Altenátor:
Výkon: 4,5 kVA
Napětí: 230V / 50Hz
Proud: 19,5A
Regulace napětí: AVR

Motor:
Typ: Honda GX270
Objem: 270 cm3
Výkon: 6,0 kW / 8,0 HP
Chlazení: vzduch
Startování: manuální
Hlučnost: 96 dB
Spotřeba: 1,6 litru/hod
Objem nádrže: 5,0 litru
Olej: 10W 40

Rozměry: 695x510x577
Hmotnost: 66kg

Přednosti benzínových elektrogenerátorů řady ARCTOS profesionální jednoválcové vzduchem-chlazené, čtyřdobé benzínové OHV motory se samočinnou mechanickou regulací otáček výkonné bezúdržbové alternátory pevná montáž motor - generátor v jeden konstrukční blok dvojité antivibrační uložení generátorového soustrojí masivní, ergonomicky konstruovaný trubkový rám MAGIMOUNTTM – systém připojování podvozku a příslušenství robustní manuální startér nízká hlučnost a spotřeba paliva použití běžně dostupného paliva možnost dlouhodobého plného zatížení volitelně elektrický startér, elektronická regulace napětí AVR), počítadlo moto hodin, podvozek, horní kapotáž, větší nádrž, možnost zákaznických úprav, jednofázový provoz (1 x 230V), jištění proti dlouhodobému proudovému přetížení (tepelná pojistka), servisní zázemí

Jak volit výkon elektrocentrály?
Každý uživatel musí znát max. jmenovitý výkon své elektrocentrály, který nesmí být překročen. Elektrocentrála je
vybavena pro odběr 230V tepelnou pojistkou, která slouží jako ochrana proti dlouhodobějšímu přetížení. Pokud je dodávka proudu přerušena během použití, může to být způsobeno rozepnutím pojistky díky soustavnému přetěžování. V tomto případě vyčkejte krátkou dobu, odstraňte příčinu přetěžování a znovu pojistku sepněte stlačením tlačítka, umístěného v blízkosti zásuvek. Tepelné pojistky mají hodnoty odpovídající hodnotám každého typu elektrocentrály; pokud je nutná výměna, použijte originální náhradní díl. Tepelná pojistka nemůže jistit jednorázová velmi silná přetěžování několikanásobně převyšující jmenovitý výkon elektrocentrály. Může to mít za následek vážné poškození alternátoru, za které výrobce nenese žádnou odpovědnost.
Při zapojení elektrických strojů a spotřebičů ke generátoru je bezpodmínečně nutné respektovat technické parametry elektrocentrály a připojovaného napájeného zařízení. V případě pochybností doporučujeme poradit se s prodejcem nebo výrobcem elektrocentrály. Koeficient určuje přibližný násobek zvýšení “štítkového“ příkonu u napájených zařízení, ke kterému může během provozu krátkodobě docházet, zejména při rozběhu zařízení. Většina zařízení má koeficient 1 s výjimkou dále uvedených (seznam není úplný, je pouze orientační).

Připojené napájené zařízení - Koeficient
Tlakové myčky - 3x
Lednice - 3,5 -5x
Míchačky na beton, ruční úhlové brusky, kotoučové pily - 2,5x
Obráběcí stroje a elektrické brusky - 2x
Ponorná čerpadla - 3x
Pračky - 4x
Kompresory - 3,5-5x
Vrtačky, frézky - 3x
Halogenová světla a zářivky - 1,5x
Drtiče, strunové sekačky, křovinořezy, plotové nůžky, sekačky a řetězové pily - 2xAVR regulace
Pokud se jedná o spotřebič, o kterém víte, že je citlivý na kolísání napětí (např. počítač, citlivé lékařské a měřící přístroje, nářadí s elektronickou kontrolou vstupního napětí), musíte zde velmi opatrně volit typ regulace výstupního napětí elektrocentrály. Použijte elektrocentrálu s regulací napětí AVR. Jedná se o elektronickou regulaci výstupního napětí, které zajišťuje, že kolísání výstupního napětí bude v toleranci ± 2% v celém rozsahu (při konstantním zatížení) až do jmenovitého výkonu elektrocentrály.

Kapacitní regulace CCL
Vhodné pro ruční nářadí s komutátorovými motory, kterým dostatečně postačí výstupní napětí s kapacitní regulací. Příkon spotřebiče může být až do maximálního jmenovitého výkonu elektrocentrály.

Kompaundní regulace CCL
Potřebujete‐li „roztočit“ asynchronní motor na cirkulárce, řezačce na dlažbu, wapku nebo kompresor, tj., zařízení s těžkým rozběhem, rozhodně volíte elektrocentrálu s kompaundním trafem. Tyto motory mají vskutku „TVRDÝ ROZBĚH“, ale kompaundní trafo zajistí, že centrála je schopna dodat veliký rozběhový proud a to i na úkor poklesu napětí. Nižší napětí asynchronnímu motoru nikterak neublíží. Počítejte, že pro svůj „jednokilowatový“ motor potřebujete krátkodobě 2 ‐ 4 násobek jeho jmenovitého výkonu.


Poznámka:
Elektrocentrály jsou dodávané v takzvaně suchém stavu, bez olejové náplně a bez benzínu. Pokud máte zájem o zprovoznění a předvedení, je tato služba doúčtována.
Přepravní službou je možné zaslat pouze elektrocentrály bez náplní.
Ilustrativní foto.
Hmotnost 80 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: