• 1 z 3
 

Respirační jednotka ESAB Aristo® Air PAPR

Neohodnoceno
 
Respirační jednotka Aristo® Air PAPR je dodávána kompletně, připravena k použití. Dodávka obsahuje: jednotku Air, vzduchovou hadici s krytem hadice, baterii, inteligentní nabíječku, komfortní polstrování a filtr P3. Tato respirační jednotka kombinovaná s kuklou Aristo® Tech HD nabízí vysokou ochranu proti zplodinám vznikajícím při svařování, broušení a drážkování.
Dostupnost Na dotaz
23 296 Kč / ks
19 253 Kč bez DPH
   
Kód produktu 0700002174
Kategorie Jednotky ESAB
 
Respirační jednotka Aristo® Air PAPR je dodávána kompletně, připravena k použití. Dodávka obsahuje: jednotku Air, vzduchovou hadici s krytem hadice, baterii, inteligentní nabíječku, komfortní polstrování a filtr P3. Tato respirační jednotka kombinovaná s kuklou Aristo® Tech HD nabízí vysokou ochranu proti zplodinám vznikajícím při svařování, broušení a drážkování. Je vybavena nejnovější technologií, jež umožňuje svařeči nastavit proudění vzduchu od 170 l/min až 210 l/min, v závislosti na prostředí a druhu aplikace. Větší bezpečnost svařeče zajišťuje indikátor LED znázorňující kapacitu průtoku vzduchu, umístěny na filtrační jednotce. Jednotka Aristo® Air je vybavena audio & vizuálním blokováním filtru a alarmem vybité baterie.

Robustní konstrukce jednotky Aristo® Air je vhodná pro všechny svařovací aplikace v náročných pracovních odmínkách.

═ PARAMETRY ═
- Nastavení průtoku zduchu od 170 - 210 l/min
- Baterie Li Ion (kapacita 8 hodin, 210 l/min)
- Filtr P3 a předfiltr
- Inteligentní nabíječka
- Audio/vizuální kontrola zaneseného filtru a alarm vybité baterie
- Indikátor LED zachycující průtok vzduchu
- Indikátor LED kapacity baterie
- Membránová tlačítka
- Nové komfortní polstrování opasku

► Proč použít PAPR? (Powered Air Purifying Respirator = poháněné filtrační jednotky) ◄
Zplodiny vznikající při otevřeném obloukovém svařování obahují částice nesené vzduchem, které se uvolňují ze svařovaného materiálu. Více než 90% ale vzniká vypařováním tavící se elektrody nebo drátu, při přenosu materiálu přes oblouknebo plamen. Částice mohou být velmi nebezpečné, protože dokážou proniknout do nejvnitřnějších částí plic.

Dlouhodobé vystavení zplodinám může ovlivnit dýchací soustavu člověka, například kvůli vdechování látek a jejich uvolňování do krevního systému. ESAB doporučuje použití respirátorů s filtrací vzduchu (PAPR) v kombinaci se svařovací kuklou ESAB. Jednotky PAPR přes jednotku napájenou bateri přefiltrují vzduch, který je pak odáván do dýchací zóny uvnitř kukly.

Systémy ESAB PAPR jsou opatřeny filtrem P3, který při správném použití může filtrovat až 99,8% škodlivin.

PAPR by měl být vždy používán, čištěn, konrolován a udržován v souladu s dodaným návodem k obsluze a údržbě. Před každým použitím by vždy měla být vyhodnocena rizika. Svařeč se musí ujistit, že PAPR systém je vhodný k použití při všech možných rizicích, která mohou v daném místě nastat, po dobu, po kterou bude nošen.

═ VÝBĚR FILTRU ═

PŘEDFILTR
Vzduch procházející respirační jednotkou se dostává do předfiltru, kde jsou pohlceny větší částice zplodin, a tím se prodlužuje životnost hlavního filtru a snižují provozní náklady. Předfiltr integrovaným karbonovým filtrem redukuje množství nežádoucích částic.,

Varianty:
1) Předfiltr (0700 002 023) - Předfiltr pohlcuje větší částice, což prodlužuje životnost filtru a snižuje náklady na respirační jednotku. Standardní dodávka.

2) Předfiltr s uhlíkovým filtrem (0700 002 040) - Předfiltr s integrovaným uhlíkovým filtrem pohlcuje větší částice a snižuje nežádoucí zápach.

HLAVNÍ FILTR
Respirační jednotka je vždy dodávána s filtrem P3, který má nejvyšší účinnost filtrace - 99,8%. Škodlivé částice v kouři, a to jak mechanické částice, tak i výpary sou odfiltrovány. Tím jsou odstraněny částice obsahující škodlivé látky jako hliník, baryum, kobalt, chrom, měď, mangan a nikl. Uhlíkový filtr P2 pak redukuje nepříjemný zápach. Částice nezachycené na předfiltru jsou následně filtrovány na hlavním filtru. Chcete-li minimalizovat nežádoucí zápach, pak použijte: předfiltr s uhlíkovým filtrem + filtr P2 s uhlíkovým filtrem. Hlavní filtr může být zničen, použije-li se k vyčištění stlačený vzduch.

Varianty:
1) Filtr P3 (0700 002 024) - Respirační jednotka je vždy dodávána s filtrem P3, který má nejvyšší účinnost filtrace - 99,8%. Škodlivé částice v kouři, a to jak pevné látky, tak i výpary, jsou odfiltrovány. Schváleno dle normy CE EN 12941, klasifikace THP3/TH3PSL.

2) Filtr částic P2 s uhlíkovým filtrem (0700 002 041) - Filtr P2 s uhlíkovým filtrem redukuje nežádoucí zápach. Tento filtr má druhou nejvyšší účinnost filtrace - 98,0%. Škodlivé částice v kouři, a to jak pevné látky, tak i výpary, jsou odfiltrovány. Schváleno normou CE EN 12941, klasifikace THP2/TH2PSL.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: