• 1 z 2
 

Samozatmívací kukla Optrel PANORAMAXX

Neohodnoceno
 
Samozatmívací svařovací kukla švýcarského výrobce OPTREL s plně automatickým nastavením Autopilot, technologií True Color View, Twilight a unikátní panoramatickou kazetou.
Dostupnost Na dotaz
16 139 Kč / ks
13 338 Kč bez DPH
   
Kód produktu 1010.000
Kategorie Samozatmívací kukly
 
Samozatmívací svařovací kukla švýcarského výrobce OPTREL s plně automatickým nastavením Autopilot, technologií True Color View, Twilight a unikátní panoramatickou kazetou.

TAK DALECE. TAK PRŮZRAČNĚ. TAK BAREVNĚ.
TAK DOBŘE JSTE PŘI SVAŘOVÁNÍ JEŠTĚ NIKDY NEVIDĚLI.

Všechny inovace jednom výrobku.
Základní myšlenkou firmy Optrel bylo vypořádat se s problematikou rozšíření výhledu z kazety a přinést v tomto směru nekompromisní řešení. To se podařilo díky konstrukci kazety s nosním zářezem, kdy se oči dostávají blíže ke kazetě a v důsledku toho se zvětší výhled z kazety ŠESTINÁSOBNĚ.

Panoramatický výhled ve spojení s ochranným stupněm 2,5 stejně jako detailní barevné rozlišení otevírají svářeči zcela nové možnosti pohledu.

lukla PANORAMAXX využívá nový, patentovaný koncept nazvaný AUTOPILOT. Jeho podstatou je použití unikátních senzorů, které zajišťují automatické nastavení ochranného stupně v závislosti na světle oblouku.

Také napájení kazety je řešeno nadčasovým způsobem. Kazeta neobsahuje baterie, ale akumulátor, který se dobíjí pomocí USB kabelu nebo řes nabíječku mobilního telefonu. Díky tomu se stala panoramaxx ENERGETICKY NEZÁVISLOU A BEZÚDRŽBOVOU KUKLOU pro profesionální uživatele.

PANORAMAXX spojuje všechny inovace posledních modelů firmy optrel s největší novinkou jíž je panoramatický výhled. Tím se tato kukla stává nejmodernější maskou současnosti.


Samozatmívací kukla Optrel PANORAMAXX je určena pro všechny metody svařování (kromě laserového), pro pájení, plazmové řazání nebo broušení. Disponuje technologiemi True Color View, Autopilot, funkcí Twilight apod. Díky unikátní panoramatické kazetě je zorné pole až 6,3krát větší, než u běžné svařovací kukly.

Díky unikátní technologii True Color View poskytuje zcela realistické zobrazení barev, funkce Autopilot sama nastaví úroveň zatemnění DIN dle intenzity oblouku. Samozřejmostí je i přepínač režimu broušení/svařování.

PANORAMATICKÁ KAZETA
Největší předností kukly Optrel PANORAMAXX je její zorné pole. Díky unikátní panoramatické kazetě s nosním zářezem se oči dostávají blíže ke kazetě stejně jako obroučky běžným brýlí, se tak stává rámeček kazety téměř neviditelným. Dle nastavení náhlavního kříže dosahuje zorné pole 2,3 - 6,3 násobku plochy standardního pole kazety o rozměrech 100x50 mm. Panoramatický výhled v kombinaci s úrovní DIN 2,5 ve stvětlém stavu a věrnou reprodukcí barev True Color View tak otevírá zcela nový rozměr vidění.
(pozn.: 180x120mm -> tak velká by musela být pravoúhlá kazeta, aby dosáhla stejného zorného úhlu jako PANORAMAXX)

TRUE COLOR VIEW
Díky technologii TRUE COLOR VIEW vidíte zcela čistě vše, co se děje před, v průběhu i po ukončení svařování. V aktivním stavu je obraz detailní, vysoce kontrastní, s neuvěřitelně širokým barevným spektrem.

NASTAVENÍ ZATMĚNÍ AUTOPILOT S MOŽNOSTÍ KOREKCE
Jedinečné řešení Optrel "AUTOPILOT" (adaptabilní zatmavení) automaticky přizpůsobuje stupeň tmavosti v průběhusvařování. Přidaný senzor jasu okamžitě rozpozná změny v intenzitě svařovacího oblouku a automaticky přizpůsobí úroveň zatmavení DIN v rozsahu - 12. Jste tak stále dokonale chránění nezávisle a změnách v intenzitě oblouku a velikosti svařovacího proudu. V režimu "AUTOPILOT" je možné provést manuálně korekci o ± 2 stupně DIN. Manuální úprava zatmavení už není nutná - ale je stále dostupná stisknutím tlačítka kdykoliv potřebujete.

MANUÁLNÍ NASTAVENÍ ZATEMNĚNÍ
Vedle režimu "AUTOPILOT" kukla umožňuje i běžné manuální nastavení hodnoty DIN v rozsahu 7 - 12. Nastavení úrovně DIN je na kazetě uvnitř kukly.

NASTAVENÍ CITLIVOSTI
Kukla umožňuje nastavení citlivosti v závislosti na světelných podmínkách okolního prostředí(tmavé prostředí - nižší citlivost, světlé prostředí - vyšší citlivosti) včetně režimu "Super High" pro extrémní citlivost. Režim "Super High" je určen pro svařovací proudy od 3A. Ovládání citlivosti je na kazetě uvnitř kukly.

REAKČNÍ RYCHLOST
Pro perfektní ochranu zraku je důležitá reakční rychlost samozatmívací kazety. Kukla Optrel PANORAMAXX poskytuje bleskové přepnutí ze světlého do tmavého stavu a naopak. Čas přepnutí světlá/tmavá je 0,090 ms při pokojové teplotě ; 0,070 při okolní teplotě 55°C. Čas přepnutí tmavá/světlá lze plynule nastavit v rozsahu 0,1 - 2,0 sekundy. Nastavení se provádí ovladače na vnitřní straně kazety.

FUKNCE TWILIGHT
S přechodem z tmavého do světlého stavu souvisí i funkce "TWILIGHT", kterou je kukla Optrel PANORAMAXX vybavena. U běžných kukel dochází k přepnutí stavu tmavá/světlá skokově. Po delším svařování může být tento přechod pro svářeče něpříjemný a oči mohou být nakrátko "oslepeny". Právě tomuto stavu funkce "TWILIGHT" zamezuje - kazeta kukly přechází z tmavého do světlého stavu zcela plynule. Fuknce "TWILIGHT" snižuje namáhání očí a umožňuje tak svařovat delší dobu s minimální únavou.

PŘEPÍNAČ REŽIMU SVAŘOVÁNÍ/BROUŠENÍ
ukla umožňuje přepnutí do režimu broušení. Tlačítko přepnutí "Grind on/off" je na vnější straně kukly a díky své velikosti se snadno ovládá i v rukavicích. Po stisku tlačítka se kukla přepne do neaktivního stavu DIN 2,5 a poskytuje tak nejen důkladnou ochranu celého obličeje před jiskrami a okujemi, ale i skvělý výhled na místo broušení.

MODERNÍ AKUMULÁTOROVÁ TECHNOLOGIE
S novou kuklou Optrel PANORAMAXX je konec složitým výměnám baterií. Společnost Optrel přichází s novou energetickou koncepcí - provoz kukly je zajištěn výkonným solárním článkem a vysokokapacitním dobíjecím akumulátorem Li-Pol. Provozní doba kukly na 1 nabití akumulátoru je až 1000 hodin, nabíjení z 0% na 100% trvá přibližně 2 hodiny. Nicméně již při nabíjení v délce 15 minut vystačí akumulátor na cca 8 hodin práce. Kuklu lze snadno obíjet pomocí dodávaného Micro USB kabelu, který stačí připojit k běžné nabíječcemobilního telefonu, do PC a podobně.
Životnost vestavěného akumulátoru je 300 - 500 nabíjecích cyklů. V případě ztráty kapacity akumulátoru je možné ho vyměnit za nový (zajišťují servisní střediska Optrel).

ZÁRUKA 2 + 1
Na kuklu Optrel PANORAMAXX je poskytována základní záruka 2 roky (neplatí pro akumulátor). Pokud do 6ti měsíců od nákupu provedete on-line registraci na stránkách výrobce (Stránky Optrel), bude záruka prodloužena o 1 rok na celkové 3 roky.

VLASTNOSTI
- technologie True Color View pro živé barvy
- až 6,3krát větší zorné pole v porovnání s běžnými kuklami
- optická třída 1/1/1/2
- 5 optických senzorů
- rozsah zatemnění IN 5 - 12 (Autopilot), ve světlém stavu DIN 2,5
- nastavitelná citlivost všetně zóny "super High" pro proudy od 3A
- nastavitelný čas zesvětlení (0,1 - 2,0 sekundy) s funkcí Twilight
- reakční doba 0,090 ms
- přepínač režimů svařování/broušení
- komfortní hlavový kříž s možností nastavení vzdálenosti kukly od obličeje
- napájení solárním článkem a dobíjecím akumulátorem Li-Pol (1000 hodin provozu na 1 nabití)
- nízká hmotnost 530g
- záruka 2+1 (po on-line registraci)

Hmotnost 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: